Po immatrykulacji

…czyli podstawowe informacje organizacyjne.

Witamy Państwa serdecznie w gronie studentów kognitywistyki UMCS

 1. Podział na grupy (ćwiczeniowe, konwersatoryjne, laboratoryjne) wywieszony jest w gablocie kognitywistyki (I piętro Collegium Humanicum). W związku ze skomplikowaną strukturą planu zajęć, prosimy o pilnowanie swoich grup. Zmiana grupy jest możliwa na zasadzie „student za studenta” – o zmianach prosimy informować prowadzących zajęcia.
 2. Proszę zwrócić uwagę, że w związku z remontem Auli WFiS wykłady będą się odbywać poza budynkiem Collegium Humanicum, najczęściej w budynku Przychodni Akademickiej, ul. Langiewicza 6A, w s. 401.
 3. mając numer albumu możecie się Państwo zapisywać na fakultety (pilne!)

  W I semestrze obowiązuje Państwa wybór i zaliczenie jednego przedmiotu fakultatywnego.Na przedmioty fakultatywne zapisujecie się Państwo drogą elektroniczną. W tym celu należy:

  1. Zapoznać się z informacjami dotyczącymi zasad i terminów zapisów na stronie http://zapisy.routenet.pl/: Pierwsza tura zapisów trwa do 7.X.2013.
  2. Zapoznać się z listą fakultetów WFiS  oraz z ich opisami (które będą wkrótce dostępne pod adresem: http://syjon.umcs.lublin.pl); fakultety kognitywistyczne opisane są tutaj
  3. Zarejestrować się w systemie (link po prawej stronie)
  4. Zalogować się i wybrać interesujące Państwa przedmioty z oferty Wydziału. Szczególnie polecamy Państwa uwadze fakultety dedykowane kognitywistyce, ponieważ zostały one przygotowane tak, by uzupełniać kursy obowiązkowe. Fakultety odbywają się w terminach które nie kolidują z zajęciami obowiązkowymi.
  5. Proszę pamiętać, że zapis na fakultet jest jednocześnie zobowiązaniem do jego zaliczenia (podobnie jak w przypadku przedmiotów obowiązkowych)
  6. Po zakończeniu I tury zapisów należy sprawdzić, czy wybrany przez Państwa fakultet się odbędzie (musi się zapisać przynajmniej 20 osób). Ci z Państwa, którzy wybrali fakultet, na który nie zapisze się wystarczająca liczba osób będą mogli przepisać się na uruchomiony fakultet w II turze zapisów (do 14.X).
  7. Domyślnie limit osób uczestniczących w fakultecie ustalony jest poziomie 25 studentów. Po wypełnieniu miejsc zasadniczo zapis na kurs nie jest możliwy.  Wyjątkowe przypadki rozpatruje wicedyrektor Instytutu Filozofii, dr Piotr Konderak
  8. Problemy techniczne należy zgłaszać administratorowi systemu zapisów, panu G. Prusowi pod adresem support@e-mu.eu podając swój PESEL i kierunek/rok studiów wraz z opisem problemu.

  Ewentualnych dodatkowych informacji udzieli Państwu opiekun roku.

 4. Proszę też pamiętać o: teście z przysposobienia bibliotecznego ( 21.X-3.XIhttp://biblioteka.kampus.umcs.lublin.pl/moodle
 5. Za:
  • obsługę administracyjną studentów (indywidualna organizacja studiów, zaliczanie przedmiotów z innych kierunków, wydawanie zaświadczeń o studiowaniu, legitymacji, indeksów, wnioski o pomoc materialną itp.) odpowiada Dziekanat (p.28, tel. 537.27.12, wt-pt, 10:00-14:00).
  • administrację systemem zapisów na fakultety odpowiada pan Grzegorz Prussupport@e-mu.eup.104 Wydział Prawa i Administracji (wejście w „prześwicie”), tel. 537.52.02. W pierwszej kolejności proszę korzystać z adresu e-mail.
  • sprawy związane z organizacją toku zajęć (plany zajęć, przydział sal, podział na grupy, zapisy na fakultety) odpowiada Sekretariat Instytutu (p.105, tel. 537.54.81).
 6. Ważne linki:
 7. W razie problemów, wątpliwości, pytań prosimy o kontakt z:
  • drem hab. Andrzejem Nowakowskim (opiekunem roku), andnow[-at-]bacon.umcs.lublin.pl, konsultacje: środy, 8:00-9:30, p.206
  • drem Piotrem Konderakiem (koordynatorem studiów kognitywistycznych): kondorp[-at-]bacon.umcs.lublin.pl, konsultacje: czwartki, 11-12:30, p.205 oraz piątki, 9:45-11:00, p.104