Kognitywistyczny Lubelski Festiwal Nauki

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XII Lubelskim Festiwalu Nauki „Nauka drogą do Nobla”. Prezentacje festiwalowe to okazja do zapoznania się z nieco inną twarzą nauki: często nieznaną, czasem ciekawszą, czasem inspirującą… Rejestracja trwa od 12 czerwca. Dla osób zainteresowanych kognitywistyką przygotowaliśmy dwie prezentacje:

Poniedziałek (21 IX)

Autorzy:

dr hab. Piotr Giza: prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS, pracownik Zakładu Logiki i Filozofii Nauki, członek zespołu programowego kierunku kognitywistyka. Specjalista od sztucznej inteligencji; od strony teoretycznej bada możliwość dokonywania odkryć naukowych przez systemy komputerowe, od strony praktycznej wykorzystuje języki sztucznej inteligencji (LISP, PROLOG) w badaniach nad sztuczną inteligencją. Wielki orędownik wolnego i otwartego oprogramowania, w szczególności systemu operacyjnego Linux.

 

dr Piotr Konderak: adiunkt w Zakładzie Logiki i Kognitywistyki UMCS, członek zespołu programowego kierunku kognitywistyka. Jego badania obejmują: systemy sztucznej inteligencji posługujące się językiem naturalnym, naturalne (jak człowiek) i sztuczne (jak komputer) systemy semiotyczne (tj. posługujące się znakami), problematykę świadomości. Jest członkiem zarządu International Association for Cognitive Semiotics oraz członkiem Cognitive Science Society.